Για 2η διαδοχική χρονιά το 1ο ΓΕΛ Πάτρας κατάφερε να αναδειχθεί πρωταθλήτρια ομάδα στο Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Λυκείων, καθώς επιβλήθηκε 3-0 του 12ου ΓΕΛ Πάτρας στο Ενωσιακό γήπεδο «Ανδρέας Κάνιστρας». Γενικά, η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο παιχνίδι παρά το αρχικό άγχος στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να επαναλάβει την περσινή του επιτυχία.

Στο 38ο λεπτό, ο Μπισμπίκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και πασάροντας τη μπάλα στον Στεφανόπουλο, άνοιξε το σκορ με το 1-0. Στο 55ο λεπτό, ο Χριστόπουλος διπλασίασε το προβάδισμα με ένα εκπληκτικό τελείωμα, φέρνοντας το σκορ στο 2-0. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Παπαδόπουλος με μια κεφαλιά, μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μαλιούκης.

Ομάδα 1ου ΓΕΛ Πάτρας: Πετρόπουλος, Κονταξής, Σωτηρόπουλος, Κορμπάκης, Μαλιούκης, Τούμπλαρης, Κουρλέσης, Μπισμπίκης, Γασπαρινάτος, Παπαδόπουλος, Περπινιάς, Φερτάκης, Χριστόπουλος, Λαχανάς. Προπονητής – γυμναστής: Βασίλης Βενέρης.