Εποικοδομητική στο σύνολό της η σημερινή (10/04/2024) εκπαιδευτική δράση των Ανθρωπιστικών Σπουδών. Πολλά συγχαρητήρια στο Τμήμα Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών και σε όλο το Διδακτικό Προσωπικό, αξιότιμους Καθηγητές, κ. Χαραλαμπόπουλο Ν. , κ. Ράγκο Σπ., κ. Σύρκου, κ. Κουτσούκο και σε όλους όσοι ενημέρωσαν εμπεριστατωμένα τους μαθητές για τις επιμέρους ειδικότητες καθώς και για τις επαγγελματικές τους προοπτικές. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν και στο Κέντρο Ψηφιακών Ερευνών και εξοικειώθηκαν με στερεότυπες εκδόσεις της αρχαίας ελληνικής γραμματείας. Ωραία έκπληξη η συνάντηση στην ακαδημαϊκή κοινότητα με την απόφοιτο μαθήτριά μας, Νίκη Παναγοπούλου, τελειόφοιτη του Τμήματος, που ενημέρωσε βιωματικά τους μαθητές μας για τον γλωσσολογικό τομέα, καθώς και οι αναμνηστικές βεβαιώσεις των μαθητών γραμμένες ιδιοχείρως στο πολυτονικό!!! Συνοδοί καθηγητές οι: κ. Γκουρβέλος Σπ. και Γκλαβά Φ.
Ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία στους μαθητές μας!!!