Στις 11/2/2014, μαθητές και μαθήtριες των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας, συμμετείχαν σε εθελοντική δράση στο κέντρο σίτισης της ιεράς Μητροπόλεως Πατρών. Οι μαθητές εργάστηκαν εθελοντικά στην προετοιμασία, στο μαγείρεμα και στη μεριδοποίηση των φαγητών. Στη συνέχεια, οι μαθητές προσέφεραν φαγητό σε συμπολίτες μας που το έχουν ανάγκη. Καθημερινά ετοιμαζονται και προσφέρονται 300 μερίδες φαγητό, 365 μέρες το χρόνο. Εκτός από τον μάγειρα Παναγιώτη , στο κέντρο σίτησης εργάζονται ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ μεγάλος αριθμός ανθρώπων χάρη στους οποίους επιτελείται αξιοθαύμαστο έργο υπό την αιγίδα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Πατρών.

Τους μαθητές συνόδεψαν οι κεπαιδευτικοί: Πιτσή Ελένη, Γεωργιοπούλου Παναγιώτα και Αμπατζή Μαριάνθη